Menu

Ella zaklęta

Cechy produktu

  • ISBN 9788366005341 
  • Autor Gail Carson Levine 
  • Wydawnictwo Poradnia K 
  • Ilość stron 316 

Opis

Gdy Ella przychodzi na świat, dostaje od szalonej wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Od tej chwili musi spełnić każde polecenie – choćby głupie, śmieszne i – co gorsza – na dodatek okrutne i niebezpieczne. W fantastycznym świecie krainy Kyrie, gdzie żyją jednorożce, centaury, elfy, olbrzymy

i groźne ogry, dar Elli staje się istnym przekleństwem.

Kiedy ukochana matka Elli umiera, pozostawiając dziewczynę pod opieką ojca, ten wysyła ją do szkoły z internatem dla wysoko urodzonych panien.

Doprowadzona do ostateczności, dziewczyna postanawia na własną rękę wytropić Lucyndę, aby zdjęła z niej fatalne zaklęcie. Rusza w nieznany świat szukać swej wolności. Wkrótce na jej drodze staną niebezpieczne ogry, magiczne jednorożce i nieodgadniony książę.

Książka w mistrzowskim tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego pełna jest magii, lecz też nieszablonowej prawdy o nas samych i szukaniu swej drogi. Ella ufa swojej intuicji i podąża za własnym wewnętrznym głosem, jest przy tym zdeterminowana i nieustraszona. To bohaterka, jakich potrzeba współczesnym dziewczynkom, bo niejednokrotnie i one padają ofiarą klątwy posłuszeństwa…

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.