Menu

English Studies at the University of Silesia

Cechy produktu

  • ISBN 9788380121898 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 338 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Niniejszy tom jubileuszowy został przygotowany z okazji 40. Rocznicy powstania anglistyki na Uniwersytecie Śląskim. Na publikację składają się artykuły autorstwa samodzielnych pracowników naukowych zatrudnionych w Instytucie Języka Angielskiego i Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych albo wcześniej związanych z sosnowiecką anglistyką.

Tom składa się z dwóch części. Cześć pierwsza zawiera artykuły z dziedzin językoznawstwo i językoznawstwo użytkowane, z kolei część druga to opracowania z dziedzin literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. Kariera naukowo-akademicka części Autorów związana jest z filologią angielską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego od początku jej istnienia.

Inni dołączyli do grona profesorów później, gdy Instytut Filologii Angielskiej (a później dwa odrębne instytuty) stał się zasadniczym ośrodkiem naukowo-badawczym i dydaktycznym. Niektórzy z Autorów związani są obecnie z innymi ośrodkami naukowymi również odeszli na emeryturę, a założyciel śląskiej anglistyki, Prof.

Kazimierz Polański, niestety nie doczekał tego jubileuszu. W dodatku ich działalność naukowo- -badawcza oraz wkład w rozwój anglistyki śląskiej są niewątpliwe i widoczne w naszych obecnych działaniach na rzecz rozwoju myśli anglistycznej.

Wszyscy jesteśmy spadkobiercami i kontynuatorami tradycji naukowo-badawczej i dydaktycznej związanej ze perfekcyjnymi założycielami w osobach Profesorów Kazimierza Polańskiego i Janusza Arabskiego. Jako redaktorzy tomu mamy nadzieję, iż będzie on dla Czytelnika niebanalną lekturą, też dzięki temu,ukazuje, jak zainteresowania naukowe anglistycznego środowiska Uniwersytetu Śląskiego ewoluowały na przestrzeni kilku dekad.

Wszystkie skatalogowane tu teksty ukazały się już wcześniej w tomach zbiorowych opublikowanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.