Menu

Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello - Piero Ferrari, Leo Turrini (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381291996 
  • Autor Leo Turrini, Piero Ferrari 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 135 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Legendarny twórca Ferrari oczami syna Piera

Miał dwie spore miłości: przepiękne kobiety i szybkie samochody. Tajemnice miłosnych podbojów zabrał do grobu.stworzona poprzez niego marka spod znaku wierzgającego rumaka zachwyciła cały świat, powodując, iż jej mocy, szybkości i elegancji nie mógł się oprzeć choćby Jan Paweł II.

Poznaj niezwykły życiorys Enza Ferrariego, człowieka, który prowadził towarzyskie konwersacje z Benitem Mussolinim, lecz uratował przed faszystami swojego żydowskiego przyjaciela. Geniusza, który odrzucił ofertę Henry’ego Forda, lecz nie spodziewał się nagłego rozstania z Nikim Laudą.

Nikt nie mógł opowiedzieć tej historii lepiej niżeli jego syn. Bo choć w życiu Enza Ferrariego nie wszystko było świetne, już na za każdym razem pozostanie on kimś niezwykłym – wizjonerem z Maranello, który stworzył motoryzacyjną potęgę, mimo że nie wydał na marketing ani lira.

***

firma Ferrari jest znana chyba pod każdą szerokością geograficzną. Ta motoryzacyjna potęga przeżyła sporo wzlotów i upadków, chwile pokaźnych triumfów i straszliwych tragedii w sporcie wyścigowym. Jej założyciel, legendarny Enzo Ferrari, był postacią nad wyraz enigmatyczną. Rządził twardą ręką, wikłał się w polityczne obszerny, jednych kierowców uwielbiał, innymi gardził. Fascynujące tajemnice Scuderii i zakochanego w technicznej doskonałości ojca ujawnia syn Enza, Piero Ferrari.
Mikołaj Sokół, dziennikarz i komentator F1 w ELEVEN SPORTS

Legenda widziana oczami syna. Il Commendatore (wódz), Cavaliere (rycerz), The Drake (smok), The Great Old Man (obszerny starzec), Furia… Miał niemało przydomków oddających jego niezłomny, twardy charakter, pasję, upór i szerokie życiowe sukcesy. Sam wolał być nazywany L’Ingegnere (inżynier). Uwielbiał jeździć, jeszcze bardziej kochał samochody, lecz ponad wszystko umiłował wyścigi. Stworzył coś wyraźnie pokaźniejszego niż jeżdżące piękno, wcielenie szybkości, perfekcji, synonim Formuły 1 oraz szczyt marzeń każdego chłopca i niejednej dziewczynki. On stworzył religię! Kult Ferrari.
Cezary Gutowski, dziennikarz motoryzacyjny

Bernie Ecclestone twierdzi, iż Ferrari to synonim słowa „motorsport”. Oto opowieść o człowieku, który swoją obsesję uczynił naszą obsesją. Bo Ferrari kocha się od pierwszego wejrzenia, choć Al Pacino udowodnił w Zapachu kobiety, że to miłość, w której wzrok jest zbyteczny.
Filip Kapica, komentator F1 w ELEVEN SPORTS

BIOGRAM

Piero Ferrari (ur. 22 maja 1945 r. W Modenie) – włoski biznesmen, drugi i jedyny żyjący syn Enza Ferrariego. Ma 10 procent udziałów w firmie Ferrari, jest w dodatku jej wiceprezesem. Mieszka w Modenie, w rezydencji ojca.

Leo Turrini (ur. 18 marca 1960 r. W Sassuolo) – włoski dziennikarz i pisarz. Jeden z największych znawców Formuły 1, ekspert Sky Sports. Napisał do tej pory kilkanaście książek, które poświęcone były m.in. Ayrtonowi Sennie i Michaelowi Schumacherowi.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.