Menu

Etyka medyczna z elementami filozofii

Cechy produktu

  • ISBN 9788320059472 
  • Autor Paweł Łuków;Tomasz Pasierski 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 238 
  • Rok wydania 2013 

Opis

W pierwszej części omówiono zagadnienia filozofii nauki i jej znaczenie dla nauk przyrodniczych i medycznych. Następnie przybliżono wybrane teorie z zakresu etyki filozoficznej, a w trzeciej części zaprezentowano zagadnienia niepowtarzalne dla współczesnej medycyny.

W poszczególnych rozdziałach krystalicznie scharakteryzowano standardy etyczne właściwe dla rozmaitych dziedzin praktyki medycznej i w kontaktach z pacjentami.Atutem opracowania jest położenie obszernego nacisku na realne aspekty pracy lekarza i występujących w niej dylematów.

niemało uwagi poświęcono zwłaszcza relacji lekarz–pacjent.Podręcznik jest adresowany do studentów medycyny oraz innych kierunków medycznych jako podstawa nauczania filozofii i etyki medycznej. Z całą pewnością będzie także źródłem wiedzy dla lekarzy i innych osób pracujących w zawodach medycznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.