Menu

Europa na winnych szlakach

Cechy produktu

  • ISBN 9788381035583 
  • Autor Tomasz Prange-Barczyński 
  • Wydawnictwo Pascal 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Tomek wie o winie wszystko. Pisze o nim tak, jak lubię. Kojarzy je z ludźmi, którzy je tworzą, i miejscem, z którego pochodzi. Jego opowieści powodują, że chce się tam być. I że chce się żyć niepośpiesznie i zmysłowo.

Marek Kondrat Moja rodzina produkuje wino w Toskanii od pięciuset lat. Ja piję wino od prawie pięćdziesięciu. Nadal nie potrafię mówić o nim z taką wiedzą i pasją, jak Tomasz Prange-Barczyński. Tessa Capponi-Borawska Autor wspaniale pisze i woli efektownie o winie opowiadać, aniżeli nudno wykładać.

Tym zaletom zawdzięczamy książkę, która zaciekawi każdego – innowacyjnego i debiutującego – miłośnika wina. Gawęda łączy się genialnie z poradami, przeczytajcie niezbędnie, zanim wypijecie. Marek Bieńczyk Tej książki należy używać z umiarem.

Bez względu na to, czy chciałabym się wybrać w czasie wakacji do muzeum, czy na Oktoberfest, z Europą na winnych szlakach i tak ostatecznie wylądowałabym w piwnicy u winiarza. Agnieszka Kręglicka Największa życiowa przyjemność? Degustacja wina w miejscu jego pochodzenia!

Znany dziennikarz i krytyk winiarski, Tomasz Prange-Barczyński, zabiera czytelników w podróż po winnicach Europy. Odwiedza zarówno miejsca znane, takie jak Tokaj czy Toskania, jak i te mniej lubiane, jak Carnuntum i Lavaux.

demonstruje winiarzy i winnice w kontekście kultury i historii poszczególnych regionów. Szlak jego podróży wiedzie poprzez trzynaście europejskich krajów aż do… Polski, w której też producenci powoli otwierają się na przyjęcie podróżnego.

To opowieść o winie, ale i o człowieku, który je robi. Lekka, wspaniale udokumentowana, inspirująca –ta książka to niezbędnik dla każdego miłośnika wina!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.