Menu

Europeizacja polityki rolnej i polityki regionalnej w Polsce w latach 2004-2019

Cechy produktu

  • ISBN 9788366552005 
  • Autor Piotr Solarz 
  • Wydawnictwo VIZJA PRESS 
  • Ilość stron 123 
  • Rok wydania 2019 

Opis

cykl europeizacji polityk wewnętrznych poszczególnych państw członkowskichUnii Europejskiej, w tym Polski, stale postępuje i zmienia ich oblicze. Żeby zrozumieći opanować elementy tego cyklu, nie starczy dokonać analizy instytucjonalno-prawnej, gdyż ma on zbyt mnóstwo aspektów.

Należy, oczywiście, przeprowadzićanalizę normatywną, najważniejsze jest jednak zrozumienie podstawowychpojęć, takich jak: governance, good governance czy administracja publiczna, którezaczynają wypełniać szanowaną państwowo-prawną siatkę pojęciową1, jak takżeprzedstawienie teoretycznych założeń europeizacji.

Na tym właśnie gruncie należynastępnie przejść do transferu europeizacji na poszczególne polityki wewnętrzne –polityki publiczne.W układzie monografii wyróżniamy: wstęp, pięć rozdziałów i zakończenie.

Wewstępie zostały przedstawione: cel, teza główna, tezy pomocnicze i charakterystykaukładu pracy i literatury, z której korzystał autor.W rozdziale pierwszym omówione podstawowe dla prezentowanego zagadnieniapojęcia, m.in.: governance, good governance, europeizacja i administracjapubliczna oraz biurokracja, jak w dodatku integracja europejska i polityka regionalnai rolna.

W tej części pracy przedstawiono również teorię europeizacji.W rozdziale drugim dokonano próby opisu genezy i rozwoju polityki rolnej.W rozdziale trzecim ukazano transfer europeizacji na politykę rolną w Polsce.W rozdziale czwartym opisano genezę i rozwój polityki regionalnej.W rozdziale piątym dokonano analizy transferu europeizacji na politykę regionaąw Polsce.Wykorzystano rozmaite metody badawcze, odpowiednio do poszczególnychproblemów, przy czym wiodącą była metoda analizy porównawczej.(Ze wstępu)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.