Menu

Ewolucja polityki zagranicznej Rosji wobec Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej w latach 1991-2001 - Maciej Raś (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323528371 
  • Autor Maciej Raś 
  • Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 
  • Ilość stron 229 
  • Rok wydania 2005 

Opis

W prezentowanej książce Maciej Raś odpowiada na pytanie, kiedy i dlaczego dokonywały się zwroty w polityce zagranicznej Federacji Rosyjskiej wobec Zachodu i jakie były skutki tych fluktuacji dla samej Rosji. Prezentuje przyczyny tzw. Prozachodniego zwrotu w polityce rosyjskiej, który w pełni ujawnił się po wydarzeniach 11 września 2001 r. Autor, chcąc zanalizować politykę zagraniczną Rosji wobec Zachodu, skoncentrował się na relacjach Federacji Rosyjskiej ze Stanami Zjednoczonymi i Europą Zachodnią, czyli - w rozumieniu rosyjskich elit politycznych - głównymi «ośrodkami siły» w świecie zachodnim. Dużo uwagi poświęcił NATO i UE - funkcjonującym w obrębie Zachodu ugrupowaniom integracyjnym, które w znacznym stopniu stanowiły punkt odniesienia dla polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej po 1991 r., a szczególny nacisk położył na ukazanie punktów zwrotnych w polityce Rosji wobec tych podmiotów. Publikacja jest adresowana z reguły do studentów stosunków międzynarodowych i nauk politycznych oraz badaczy polityki zagranicznej Rosji. Zainteresuje w dodatku dziennikarzy, polityków, dyplomatów i wojskowych zajmujących się problematyką rosyjską.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.