Menu

Fantazja

Cechy produktu

  • ISBN 9788379000005 
  • Autor Małgorzata Chaładus 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka fantastyka i sci-fi, literatura piękna, klasyczna i poezja 

Opis

Autorka Małgorzata Chaładus mieszka w Szwecji od prawie trzydziestu lat. Tutaj zaczęła pisać, nie licząc młodzieńczych prób, których nikomu nie odważyła się pokazać. Odniosła już pewne sukcesy literackie. Agencja teatralna ADiT, z którą podpisała kontrakt, lansuje jej sztuki. Wiersze zdobyły sporo nagród w konkursach poetyckich i drukowane były w almanachach.

między innymi w 2008 roku wiersz Na strychu zajął pierwsze miejsce w sekcji polskiej konkursu International Poetry Competition-Feile Filiochta w Irlandii. Opowiadanie Jedna noc z życia prawdziwej kobiety wyróznione było w 2005 roku w konkursie im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi i opublikowane we „Frazie”. W 2009 roku dwa z opowiadań zdobyły pierwsze nagrody. Żurawie w konkursie Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu aMatka Judasza w konkursie dla pisarzy polonijnych organizowanym poprzez Klub Inteligencji i magazyn „Jupiter” w Wiedniu. W 2011 roku w antologii Swoją drogą wydaną poprzez Centrum Kultury we Wrocławiu ukazało się opowiadanie Dziewczyna z naprzeciwka. W 2011 wydawnictwo „Grasshopper” wyróżniło Szwecja i ja w konkursie na powieść.

Książka autorstwa Małgorzaty Chaładus pod tytułem Fantazja jest zbiorem opowiadań o charakterze science fiction. Mamy w niej kilka opowiadań odnoszących się do współczesnych problemów ludzkości, które są wyolbrzymione w fantastycznym świecie nie z tej ziemi.

W opowiadaniach science fiction możemy poznawać niestworzone rzeczy, ale też zobaczyć jak w krzywym i solidnie zbliżającym zwierciadle pewne zagadnienia i myśli filozoficzne nurtujące człowieka w ogóle. Fantastyka jak na ogół jest interesująca, bo odrywa nas od spraw zwykłych i pozwala nam na spojrzenie na nas samych z dystansem i refleksją.

Wydanie przystępne w nowej wersji formatu MOBI.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.