Menu

Fiedler. Głód świata

Cechy produktu

  • ISBN 9788366431355 
  • Autor Piotr Bojarski 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Czym tak naprawdę były „niewinne perypetie” Fiedlera pośród Metysów?Jak układały się jego relacje z mieszkańcami odwiedzanych, nierzadko egzotycznych, krajów, ale także ze śmietanką towarzyską II Rzeczpospolitej i władzami Polski Ludowej?Jak lawirował i do czego musiał, albo po prostu chciał, się posunąć, aby realizować swoją największą życiową pasję, czyli miłość do podróży?Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swych książek i który – jak żaden inny autor – potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru.

Był on jednak nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, ale też postacią nieprzystępną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.Piotr Bojarski, historyk i pisarz, kreśli pierwszy tak znaczny portret Fiedlera i czasów, w których żył.

Sięga po nieznane źródła, bada prywatne archiwa pisarza i szuka ludzi, którzy go jeszcze pa­miętają. Idzie tropem autentycznych historii, ale także anegdot i skandali – równocześnie prawdziwych, jak i tych zmyślonych.

Jego książka pokazuje Arkadego Fiedlera w całej złożoności: nie tylko jako nieustraszonego podróżnika,też jako człowieka pełnego wahań i słabości.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.