Menu

Fizjoterapia w opiece paliatywnej

Cechy produktu

  • ISBN 9788320059489 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 203 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Opieka paliatywna jest z założenia kompleksową, interdyscyplinarną formą pomocy pacjentowi w nowoczesnym stadium choroby. Jednym z członków zespołu sprawującego tę opiekę jest fizjoterapeuta, który posiada określone zadania i możliwości w zakresie leczenia objawowego pacjentów.

trafnie wcześnie rozpoznane zapotrzebowania pacjenta i prawidłowo dostosowana terapia w znaczny sposób unosiją jakość jego życia.Książka Fizjoterapia w opiece paliatywnej omawiająca problematykę fizjoterapii chorych objętych taką opieką jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym.W publikacji przedstawiono ogólne aspekty opieki paliatywnej oraz miejsce rehabilitacji i fizjoterapii w tej opiece.

Opisano metody fizjoterapii używane jednocześnie w przypadku pacjentów w progresywnym stadium choroby nowotworowej, jak i w schorzeniach nienowotworowych (SLA, POCHP, niewydolność krążenia).Podręcznik adresowany jest do studentów kierunku fizjoterapia i fizjoterapeutów.

Będzie też wyśmienitym przewodnikiem dla osób współpracujących na co dzień z fizjoterapeutami m.in. Lekarzy, pielęgniarek i psychologów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.