Menu

Franciszek Szczęsny

Cechy produktu

  • ISBN 9788380835610 
  • Autor Franciszek Szczęsny 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 249 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Ofiara została przyjęta!

Obisław, najmłodszy syn sołtysa Drewki, jako dziecko asygnowany został do nauki profesji szamana. Profesji koniecznej i poważanej wśród mieszkańców pogańskiej Osady Siedmiu Jezior, która pewnego dnia pozostała zrównana z ziemią przez niosących misję chrystianizacyjną braci Zakonu Krzyżackiego. Obisław musiał odnaleźć się w nieznanym sobie świecie, którego porządku nie rozumiał, i w nowej religii, którą mu narzucono. Jako człowiek o wielu talentach potrafił wypracować sobie drogę do względnie bezpiecznego i szczęśliwego życia. Jednak każdego dnia coś mówiło mu, iż nie taki los jest mu pisany. Czy bohaterowi udało się wypełnić swoje przeznaczenie?

Opowieść o ostatnim szamanie Pomorza jest opowieścią o końcu pełnego legend rozdziału w historii tej krainy, o którym nie wolno nam zapomnieć.

Ekspedycja zwinęła się. Zabrała wozy z dobytkiem, woły, krowy, owce i barany oraz brańców, i z poczuciem korzystnie spełnionego obowiązku ruszyła w stronę Gdańska.

Była osada, byli mieszkańcy, pozostały zgliszcza i pustka. Nawet nazwa miała być wymazana z ludzkiej pamięci i wszelkich dokumentów.

Ale czy rzeczywiście nikt tam nie pozostał? Myli się ten, kto tak myśli. Został szczupły jasnowłosy chłopak. Zaledwie dziesięć wiosen liczący. Sam i z ogromną traumą.

Franciszek Szczęsny jest autorem powieści „W krainie gryfa”, „Na przekór”, „Gryfowy szaniec”, „Kamienista droga” i „Za mną same zgliszcza”. Trzy z nich wyznaczone zostały w konkursach literackich. Pisał jeszcze bajki dla dzieci, także w języku kaszubskim.darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.