Menu

Fraszki igraszki. Część III - Witold Oleszkiewicz

Cechy produktu

  • ISBN 9788379003587 
  • Autor Witold Oleszkiewicz 
  • Wydawnictwo Psychoskok 

Opis

„Fraszki igraszki część III” Witolda Oleszkiewicza to najnowszy, już trzeci zbiór autora. Tym razem nie jest on tak duży jak dwa poprzednie i tylko pięćset dziewięćdziesiąt cztery strony.

szczególnie niedługie kilkuwersowe, rymowane i wierszowane utwory obejmują różnorodną tematykę. Jak to we fraszkach igraszkach bywa wierszyki te przepełnione są ironią satyryczną. Autor jak w poprzednich częściach „Fraszek igraszek” nadaje swoim utworom osobisty wydźwięk i subiektywny charakter. Warto więc zapoznać się z tą częścią i skonfrontować ją z własnymi przemyśleniami. Tematy, które pisarz porusza w trzeciej części książki to między innymi: bieda, dobroć, samotność, płeć, miłość czy twórczość. Fraszkopisarz po raz kolejny ukazuje nam swój punkt widzenia na różne pojęcia: zakłamanie, zazdrość, naiwność, pomyłka, lecz też opisuje kim według niego jest bałaganiara, niewolnik czy samobójca. „Profesjonalista”: „prawidłowy aktor granej postaci nie udaje On się nią staje”. „Artyści”: Gwiazdy krajowe Rzadko stają się międzynarodowe”. „Panna młoda”: „zwykle jest młoda, śliczna apetyczna I najszczęśliwsza na świecie. A nieraz ani pierwsze, ani drugie, ani trzecie”.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.