Menu

Gdański warsztat malarski schyłku XVII i w XVIII wieku na przykładach wybranych portretów przedstawiających protestanckich duchownych

Cechy produktu

  • ISBN 9788323125730 
  • Autor Justyna Olszewska-Świetlik 
  • Ilość stron 124 
  • Rok wydania 2010 

Opis

poprawne rozpoznanie dzieła sztuki możliwe jest dzięki połączeniu badań humanistycznych z przyrodniczymi. Obraz jest połączeniem wartości duchowych i artystycznych, ale jest także dziełem materialnym, zbudowanym z warstw technologicznych i zróżnicowanych materiałów. Badania technologiczne pozwalają rozpoznać jednostkowy, typowy dla danej pracowni malarskiej fason, rodzaj wykorzystywanych , a także technikę malarską, co jest konieczne przy ustalaniu autorstwa, szkoły malarskiej, czasu powstania oraz autentyczności dzieła sztuki. Publikacja ukazuje wyniki badań warsztatu malarskiego zespołu ośmiu obrazów powstałych w okresie od 1690 do około 1760 roku w Gdańsku. Dzieła należą do typu portretów przedstawiających protestanckich duchownych. Bogata dokumentacja fotograficzna wraz z komentarzem uzupełnia prezentowaną problematykę i umożliwia porównanie z innymi dziełami powstałymi od XV do XVIII wieku, co ma wyraźne znaczenie, między innymi, podczas identyfikacji warsztatu malarskiego. Książka ta stanowi uzupełnienie wiedzy na temat warsztatu malarskiego gdańskiej szkoły malarskiej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.