Menu

Generałowie policji - Bolesław Sprengel (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323142874 
  • Autor Bolesław Sprengel 
  • Ilość stron 550 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Literatura nauk o policji jest dość liczna i niejednokrotnie odnosi się ogólnie do funkcjonariuszy policji. Natomiast badania dotyczące najwyższych przełożonych – generałów policji – są nieliczne. Dlatego wyrażam niezwykle szerokie zachwyt dla Autora, który – najprawdopodobniej jako pierwszy w Polsce – podjął się niełatwego zadania diagnozy i analizy naukowej aktywności zawodowej generałów policji oraz przedstawił biogram każdego z nich w różnych okresach historii: Policji Państwowej, Milicji Obywatelskiej oraz Policji.

Zadanie to Autor wykonał wyjątkowo dokładnie.Z recenzji dr. Hab. Marka Stefańskiego, prof. WSB w GdańskuMonografia powstała dzięki sporemu zaangażowaniu Autora, który w swych dociekaniach naukowych korzystał z pomocy instytucji, gdzie znajdują się zasoby informacyjne dotyczące poruszanych problemów.

Na szczególną uwagę zasługują jednak rozmowy z osobami, które wniosły dużo ciekawych danych do niniejszej monografii. Znaczenie i kompleksowe podejście Autora do interesującej i niewiele znanej problematyki uzasadnia jej opublikowanie i szeroką dystrybucję.Z recenzji dr.

hab. Andrzeja Żebrowskiego, prof. UP

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.