Menu

Geosyntetyki w budownictwie wodnym - Krystyna Kazimierowicz-Frankowska (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301207274 
  • Autor Krystyna Kazimierowicz-Frankowska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 335 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W budownictwie wodnym geosyntetyki są używane zarówno jako warstwy filtracyjne, drenażowe, separacyjne, zbrojeniowe, jak i ochronne. Stanowią powierzchniowe zabezpieczenia przeciwerozyjne i bariery hydrauliczne.

Stosuje się je do budowy praktycznie wszelkich rodzajów budowli hydrotechnicznych, m.in. Falochronów, sztucznych raf, ostróg, progów podwodnych, tam i zapór.W niniejszej książce autorka ukazuje aktualny stan wiedzy na temat możliwości zastosowania geosyntetyków w budownictwie wodnym.

Główną uwagę zwraca na zasady projektowania i wykonywania umocnień złożonych z geosyntetycznych komponentów, podsumowując przy okazji wyniki kilkuletnich prac prowadzonych na ten temat w Instytucie Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.

W publikacji przedstawiono także zasady doboru tworzyw i badania, które należy przeprowadzić przed ich wykorzystaniem w budownictwie hydrotechnicznym."Książka przygotowana poprzez prof. Krystynę Kazimierowicz-Frankowską jest niezwykle wartościową pozycją, która wypełnia lukę jaką w konwencjonalnej literaturze stanowi wykorzystanie geosyntetyków w budownictwie morskim i wodnym śródlądowym."Z recenzji prof.

dra hab. Inż. Ryszarda Coufala, ZUT

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.