Menu

Gestapo

Cechy produktu

  • ISBN 9788726127294 
  • Autor Sven Hassel 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Gestapo to piąta część wojennego procesu Svena Hassela o członkach 27. Pułku Pancernego kompanii karnej w armii niemieckiej, opartego na wspomnieniach autora. Porty, Stary, Sven, Barcelona i Legionista po trudach walki na froncie wschodnim zostają odesłani do Niemiec.

Dla żołnierzy nieprzerwanie narażających życie na wojnie brzmi to jak upragniona chwila wytchnienia. Nic bardziej mylnego. Gestapo swymi podejrzeniami o kolaboranctwo z wrogiem terroryzuje cały kraj. Nikt nie może czuć się bezpiecznie.Hassel w swoich powieściach prezentuje wojnę z perspektywy jednostki, walczącej o przetrwanie.

Bohaterowie cyklu pochodzą z różnorodnych warstw społecznych, są rozmaitej narodowości, lecz łączy ich jedno - nadzieja na przeżycie. Wojna u Hassela to brutalne szaleństwo pozbawione celu, a okupione krwią żołnierzy - zwyczajnych ludzi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.