Menu

Głębokie rany

Cechy produktu

  • ISBN 9788372788542 
  • Autor Nele Neuhaus 
  • Wydawnictwo Media Rodzina 
  • Ilość stron 472 

Opis

niełatwa intryga w kręgu wyższych sfer. Świetny kryminał.

W swym podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy ciekawa liczba zapisana poprzez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, tak samo sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.

Sekcja zwłok wykaże jeszcze jeden punkt wspólny – szokującą tajemnicę obu panów – tatuaż zdradzający przynależność do SS.

Komuś wpływowemu bardzo zależy na tym, żeby sprawę Goldberga zamieść pod dywan, lecz jego morderca nie da o sobie zapomnieć. Policjanci Pia Kirchoff i Oliver von Bodenstein, zaangażują się w śledztwo do tego stopnia, że żeby zebrać dane, wykorzystają prywatne kontakty, a nawet kilka razy odłożą na bok regulamin. Czy i tym razem nie zawiedzie ich intuicja?

Głębokie rany to istotnie przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy. Nietypowo ofiarami są tu Niemcy pochodzący z Prus Wschodnich, wypędzeni z rodzinnej miejscowości poprzez wojenną zawieruchę. Choć motyw morderstw pozostanie enigmatyczny do samego końca, odpowiedzi na niejedno ważne pytanie w tej sprawie poszukać trzeba będzie w Polsce...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.