Menu

Główne problemy prawa do informacji w świetle prawa i standardów międzynarodowych, europejskich i wybranych państw Unii Europejskiej.

Cechy produktu

  • ISBN 9788325563769 
  • Ilość stron 442 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W niniejszej publikacji omówiono w kontekście prawnoporównawczym kluczowe problemy, które zdaniem autorów w największym stopniu składają się na istotę prawa do informacji i pozostają potrzebne dla jego realizacji, tj.: ograniczenia prawa do danych, tryby udostępniania informacji, w tym procedura rozpatrywania wniosków dostępowych, funkcjonowanie organu właściwego w sprawach prawa do oraz zasady i tryb ponownego wykorzystywania danych. Badania zostały przeprowadzone biorąc pod uwagę normy i standardy międzynarodowe, a także unijne oraz systemy prawne czterech państw Unii Europejskiej (Francja, Niemcy, Węgry, duża Brytania). Takie podejście pozwala na ocenę polskiego prawodawstwa, w tym w dodatku umożliwia sformułowanie postulatów de lege ferenda. Uzupełnieniem powyższych zagadnień podzielonych w książce na cztery części jest aneks zawierający teksty rozwijające poszczególne poruszane tematy. Publikacja jest elementem grantu Narodowego Centrum Nauki N N110 129540.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.