Menu

Grzechy kościoła - Tomasz Terlikowski (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374275446 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Grzechy Kościoła to książka podejmująca trudne dla polskich katolików tematy, takie jak: ludyczna odmiana katolicyzmu, mieszanie się instytucji Kościoła do polityki, ruchy wewnątrz Kościoła, Radio Maryja, brak tolerancji dla innych wyznań, bogacenie się kleru, pustoszenie kościołów, współpraca z bezpieką i inne.

Autor, Tomasz Terlikowski, doktor filozofii, wyraźny katolicki felietonista, przedstawia jednocześnie nadużycia, jak i sytuacje, w których Kościół zareagował właściwie. Analizuje np. Rozmiary takich zjawisk, jak pedofilia wśród księży czy łamanie zasad celibatu.

Omawiając poczynania Ojca Dyrektora, podaje przykłady zza oceanu, z których jasno wynika, iż najsłynniejszy polski redemptorysta mógłby się jeszcze sporo nauczyć. Próbuje adekwatnie rozłożyć akcenty i zwrócić czytelnikom uwagę na fakt, jak łatwo jest manipulować opinią publiczną.

Czasami to po prostu kwestia podjęcia decyzji, czy „szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta". Mimo że książka porusza niezwykle kontrowersyjne tematy, w sposobie ich ujęcia nie ma nic z taniej sensacji, przeciwnie – autor liczy na rozwagę i mądrość czytelnika.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.