Menu

Gösta Berling

Cechy produktu

  • ISBN 9788377795378 
  • Autor Selma Lagerlöf 
  • Wydawnictwo MG 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opowieść łącząca w sobie elementy legend skandynawskich i baśniowości z etyczno-moralną tradycją chrześcijaństwa, jednej z najwybitniejszych pisarek szwedzkich - laureatki Nagrody Nobla (pierwszej kobiety, która otrzymała tę nagrodę).

Värmlandia, kraina malowniczo położona pośród wodospadu, jeziora, pól złocistych i gęstych lasów u podnóża góry Gurlity, gdzie nieraz gościły diabły i czarownice. U bogatej pani majorowej, w pięknym dworze mieszka dwunastu zawadiaków.

Legenda głosi, iż majorowa trzymała rezydentów w pogotowiu na usługi diabła, a za otrzymane posiadajątki złożyła obietnicę posyłania mu rokrocznie jednej duszy. Ci hultaje, jak na nich mówiono, szerzyli pijaństwo, rozpasanie i marnotrawstwo, lecz w gruncie rzeczy byli to dobrzy i szlachetni ludzie.

Jednak najwspanialszym z nich był Gösta Berling – efektowny i dzielny, choć był także upadłym księdzem. Wszyscy wiedzieli też, że Gösta ma ciało z żelaza, natomiast serce zgoła niehartowane i nie może patrzeć na jasne włosy kobiece, zwite wokół jasnego czoła, i w połyskujące oczy, nie zakochawszy się zaraz…

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.