Menu

Hexa - Wojciech Pietrzak

Cechy produktu

  • ISBN 9788363548216 
  • Autor Wojciech Pietrzak 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 672 
  • Rok wydania 2012 
  • Tematyka kryminał, sensacja, przygoda 

Opis

Hexa dedykowana jest dla czytelników szanujących zagadki, tajemnice i zaskakujące wydarzenia. Jest to powieść kryminalna, w której przeplatają się wątki o różnorodnej tematyce.

Akcja książki rozpoczyna się w Szczecinie w obecnych czasach. W kącie kawiarni siedzi Dardiusz Wicher - bogacz bez chęci do życia po tragedii życiowej. Niejaki Andrzej Karpiński proponuje mu zabawę w detektywa-amatora. W 1986 roku zamordowano w Nowej Rudzie 20-letnią Cyntię Łuskowską, a rok później powieszono za to Michała Karpińskiego, syna Andrzeja. Ojciec nie wierzy w winę syna i chce, aby detektyw wyjaśnił sprawę sprzed lat.

Wątki, które przebijają się przez całą powieść to: spór polityczny Wichra z Karpińskim, głównie wokół kary śmierci dla morderców, ale rozciągający się i na inne dziedziny; wątek sadomasochistyczny; wewnętrzna walka Wichra; wątek romantyczny; podróże; kulinarny „konik”; Wichra, który bogaty jest dlatego, że przed życiową tragedią parał się cukiernictwem i był w tym fachu wspaniały. W toku linii rozwojowej fabuły, co jakiś czas, pojawiają się rozmowy dwóch zagadkowych mężczyzn. Wicher doznaje w końcu olśnienia, składa pozornie postrzępione i bezwartościowe informacje w jedną całość i wyjaśnia zagadkę. Sprawa zostaje zamknięta i Dardiusz Wicher postanawia wyjaśnić na dodatek wątek romantyczny, jednak i tutaj zakończenie okazuje się zaskakujące.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.