Menu

Hiperprzestrzeń

Cechy produktu

  • ISBN 9788379618934 
  • Autor Michio Kaku 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 448 
  • Rok wydania 2014 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

Czy oprócz znanych nam z życia codziennego trzech rozmiarów istnieją inne? Czy realne są podróże w czasie? Czy czarne dziury są wrotami do innych światów? Czy ludzkość przeżyje śmierć wszechświata? Jeszcze niedawno uczeni odrzucali tego rodzaju pomysły jako dziwaczne spekulacje, dzisiaj znajdują się one wśród najważniejszych tematów podejmowanych poprzez naukę. Inicjując tam, gdzie kończy się "Krótka historia czasu" Stephena Hawkinga, Michio Kaku, profesor fizyki, wykładowca na Uniwersytecie w Nowym Jorku, przystępnie i w porywający sposób popularyzuje wyniki badań nad wielowymiarowymi przestrzeniami, pętlami czasowymi i wszechświatami wielokrotnymi.

Michio Kaku Jest profesorem fizyki teoretycznej na City University w Nowym Jorku i jednym z twórców strunowej teorii pola. Wydał kilka książek, pomiędzy innymi „Wszechświaty równoległe” i „Dalej niżeli Einstein”, a bestseller „Hiper­przestrzeń” jego autorstwa został lubiany za najkorzystniejszą książkę popularnonaukową roku przez „New York Timesa” i „Washington Post”. Jest częstym gościem w telewizji, prowadzi też program radiowy, który ma swoich słuchaczy w 130 miastach Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Jorku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.