Menu

Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX Część. II - Piotr Ryttel, Karol Ryttel (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381192439 
  • Autor Karol Ryttel, Piotr Ryttel 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 300 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Emocjonujące i szokujące opowieści kryminalne, które wydarzyły się naprawdę.

Wiek XIX to czas zbrodni i głośnych przestępstw, które wstrząsnęły polskimi miastami. Lecz nie brakuje też przerażających wydarzeń, które rozegrały się poza granicami naszego kraju.

Piotr i Karol Ryttelowie prezentując ponad 70 historii, zawartych na 300 stronach, wywołują w czytelniku emocje na najwyższym poziomie. Mimo, iż sprawy są poważne, a zarazem tragiczne to przeplatają się z takimi, które są bardziej humorystyczne i mają w sobie mniej dramaturgii.

Rodzina umierająca z głodu i zimna przez pozbawionych uczuć i egoistycznych ludzi. Tragedia młodej dziewczyny, do której doszło przez urzędnika na wysokim stanowisku. Popełnienie okrutnego czynu poprzez osobę znaną, budzącego sensację wśród ludzi. Zbrodnia dokonana przez amerykańskiego lekarza. To tylko kilka z wielu skomplikowanych historii. Ale są również takie, które rozbawiają, jak opowieść o mężczyźnie, który postanowił sprzedać własną żonę, a także dla amatorów miłosnych uniesień, w opowiadaniu o zbóju noszącym egzotyczne miano - Kara Ali.

Książka wzbogacona wieloma ilustracjami, które usprawniają zobrazowanie dokonywanych czynów. A także obfitująca w szereg licznych ciekawostek obyczajowych. Publikacja w niesamowity sposób przybliża wiedzę o obyczajach w dawnych czasach, o metodach wykorzystywanych w śledztwach sądowych i o prawodawstwie w XIX wieku.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.