Menu

Hrabina Cosel (Trylogia Saska I) - Józef Ignacy Kraszewski (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726090642 
  • Autor Józef Ignacy Kraszewski 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Życie hrabiny Cosel to wyjątkowo barwna opowieść o jednej z najmocniej znanych kochanek króla. August II mocny zakochał się w Annie Cosel, gdy ta była jeszcze żoną jednego z ministrów. Doprowadził do rozwodu kobiety, a po obietnicy zawarcia z nią związku małżeńskiego uzyskał jej zgodę na zostanie oficjalną metresą króla.

Hrabina przez lata wiodła ekskluzywne życie i królowała na dworze. Niestety jej pozycja i wpływy nie budziły entuzjazmu wśród królewskiego otoczenia i tak na skutek intryg została odsunięta od króla i własnych dzieci.

Następnie Annę Cosel wtrącono do więzienia, gdyż jasno wyrażała swój sprzeciw wobec kolejnego romansu Augusta II. W niewoli spędziła ponad 40 lat. Jej historia, opowiedziana poprzez Kraszewskiego, to nie tylko biografia pełna wzlotów i upadków,typowo opowieść o sile charakteru i niezłomności choćby w najtrudniejszych chwilach.Jest to pierwsza część tzw.

"Trylogii Saskiej", poprzedzająca tomy:"Brühl" i "Z siedmioletniej wojny"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.