Menu

Implementacja dyrektyw unijnych przez sądy krajowe - Monika Domańska

Cechy produktu

  • ISBN 9788326473975 
  • Autor Monika Domańska 
  • Ilość stron 404 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Implementacja dyrektywy unijnej do krajowego porządku prawnego państwa członkowskiego nakłada dużo obowiązków na organy tego państwa. Monografia demonstruje charakterystykę i systematykę obowiązków, których adresatem jest sąd krajowy stosujący przepisy objęte zakresem regulacyjnym dyrektywy unijnej. Rozstrzygając tzw. Sprawy unijne, sądy krajowe obowiązane są stosować mechanizmy mające swe źródła w prawie unijnym, które wykraczają lub istotnie modyfikują krajowy standard wykorzystywania prawa przez sąd. Przykładowo, bez ustalenia czy dyrektywa scala w sprawie lub jaki jest unijny wzorzec interpretacyjny, nie można przyjąć, że normatywna podstawa rozstrzygnięcia w sprawie pozostała poprawnie zastosowana.

Książka zawiera omówienie zagadnień nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale także w odniesieniu do solidnych problemów udokumentowanych odpowiednio dostosowanym orzecznictwem sądów wszelkich instancji i jego analizą.

Adresaci:
Publikacja asygnowana jest dla sędziów, asystentów sędziów, pełnomocników procesowych stron i teoretyków prawa zainteresowanych zagadnieniem użytkowania prawa przez sąd.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.