Menu

Innowacje i przedsiębiorczość - ujęcie makro- i mikroekonomiczne - Anna Francik, Vanda Marakova, Katarzyna Szczepańska-Woszczyna (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365621061 
  • Wydawnictwo Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej 
  • Ilość stron 250 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Współczesna gospodarka poszukuje źródeł, czynników, mechanizmów i strategii rozwoju, umożliwiającej sprostanie wyzwaniom, jakie niesie integracja z Unią Europejską. Fundamentem tej strategii jest innowacyjność stanowiąca warunek kreowania gospodarki opartej na wiedzy. Gospodarkę tę tworzą powiązane ze sobą procesy i zjawiska społeczno-gospodarcze pozostające we wzajemnych interakcjach. Na szczególną uwagę zasługują współzależności pomiędzy innowacjami, przedsiębiorczością, kreatywnością, zarządzaniem i rozwojem gospodarczym. Współczesna gospodarka światowa rozwija się dzięki innowacjom. Te społeczeństwa i organizacje, które to rozumieją, mogą liczyć na długotrwały i jednostajny rozwój. Uzależnienie rozwoju gospodarczego od innowacji skłania do zastanowienia się nad sposobami podniesienia poziomu postępowości, wspomagania procesów kreatywnych i przedsiębiorczych i progresywnego zarządzania. Zagadnieniom tym poświęcone jest niniejsze opracowanie. Innowacje odgrywają stanowczą rolę w osiąganiu przewagi konkurencyjnej na szczeblu makro- i mikroekonomicznym. Są ważne w procesach produkcji, zarządzania, efektywnej obsługi konsumentów, jakkonieczne we współpracy rozmaitych organizacji i budowaniu relacji. Przyjmując te stwierdzenia jako punkt wyjścia, ukazujemy wielorakie sposoby poszukiwań wspomagania innowacyjności rozważanej w najróżniejszych kontekstach.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.