Menu

Islam

Cechy produktu

  • ISBN 9788380888685 
  • Autor Malise Ruthven 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 214 
  • Rok wydania 2018 

Opis

> niedługiE WPROWADZENIE- książki, które zmieniają sposób myślenia!Islam to zarys podstawowych wiadomości na temat jednej z trzech największych religii świata. Skąd się biorą wewnętrzne podziały w islamie? Jakie zachodzą relacje między demokracją i światem Zachodu a islamem? Na czym polega idea świętej wojny z wrogami islamu? Czy kobieta może znaleźć spełnienie w świecie islamskim? Publikacja stanowi czytelne wyjaśnienie natury i przyczyn dramatycznych zdarzeń, z którymi mierzy się człowiek XXI wieku.

W dobie globalizacji i ruchów migracyjnych to lektura potrzebna, aby zrozumieć współczesny świat.*Interdyscyplinarna linia krótkiE WPROWADZENIE piórem cenionych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć.

W interesujący sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. - od kultury, religii, historii poprzez nauki przyrodnicze po technologię. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.Książki znakomite równocześnie jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje.

Najnowsze fakty, analizy ekspertów, ładne interpretacje.Opiekę merytoryczną nad polską edycją linii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof.

Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.