Menu

Jądro ciemności - Joseph Conrad (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726090567 
  • Autor Joseph Conrad 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 90 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Kapitan Charles Marlow wyrusza w rejs po Tamizie wraz z piątką kompanów, którzy podobnie jak on w przeszłości związani byli z morzem. Marlow początkuje swoją opowieść… Jako kapitan niewielkiego parowca wpłynął w głąb afrykańskiej dżungli, by przewozić kość słoniową i odkrywać świeże lądy.

Były to czasy kolonizacji Afryki przez Europejczyków. Rzeczywistość, jaką kapitan zastał w Kongo była porażająca. Eleganccy dżentelmeni z Europy pod wpływem żądzy zysku i władzy stali się bezwzględnymi oprawcami.

W jednej z wiosek Marlow odszukuje handlarza Kurza. Jest przerażony zmianami, które zaszły w jego psychice i charakterze, budząc najokrutniejsze instynkty. Marlow zastanawia się, czy wciąż można nazwać go człowiekiem?W "Jądrze ciemności" Conrad nawiązuje do własnych doświadczeń związanych z kolonializmem, które nabył w trakcie wizyty w Kongo.

Opowiadanie uważane jest za jedno z najważniejszych w literaturze angielskiej. Doczekało się ekranizacji z 1993 roku oraz głośnej adaptacji ""Czas apokalipsy"" (1979) w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Reżyser przeniósł akcję w realia wojny wietnamskiej, obsadzając m.in. Martina Sheena, Marlona Brando i Harrisona Forda.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.