Menu

Jak nie zostałem poetą

Cechy produktu

  • ISBN 9788308067581 
  • Autor Szczepan Twardoch 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 176 

Opis

Jeden z najpopularniejszych pisarzy. Pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Podziw polskich i zagranicznych krytyków. Dużo nagród i liczne nominacje. A niewiele brakowało, by wszystko potoczyło się zupełnie inaczej…

Pewnego dnia, w latach dziewięćdziesiątych, długowłosy nastolatek w ciężkich obuwiu wchodzi do klubu gliwickich poetów, aby przekonać się, jak ocenione zostaną jego wiersze. Efekt? dużo lat później do księgarń trafia Jak nie zostałem poetą Szczepana Twardocha. A w książce? Historia i codzienność. Tożsamość i autorefleksja. Szczególnie serio i z przymrużeniem oka.

„Ciągle nie zdecydowałem, czy uprawianie literatury jest dla mnie po prostu zawodem, czy może raczej czymś w typu choroby psychicznej” — pisze autor. I opowiada historie, które mogłyby dać początek nowym powieściom…

Któregoś dnia, w czasie II wojny światowej, do jednej ze śląskich wsi nagle przestały przychodzić listy miłosne, które chłopcy z frontu słali do swoich ukochanych. Zapomnieli? Przestali kochać? Spotkało ich coś strasznego? I dlaczego tak nagle? A może ma z tym coś wspólnego młoda listonoszka?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.