Menu

Jednolity Plik Kontrolny - Mateusz Szczepańczyk, Aleksandra Michalska, Aleksandra Plichta, Przemysław Grzanka, Marcin Sidelnik, Mateusz Korbas, Daniel Iwiński, Tomasz Bzymek, Jacek Drzazga, Maciej Dybaś

Cechy produktu

  • ISBN 9788381074773 
  • Ilość stron 296 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Przepisy o Jednolitym Pliku Kontrolnym obowiązują dopiero od kilku miesięcy i nie dotyczą jeszcze wszystkich podatników, niemniej jednak już teraz można pokusić się o stwierdzenie, że ich obecność w polskim porządku prawnym powoli przenosi nas w zupełnie inną erę raportowania podatkowego, opartą w pełni o elektroniczną komunikację z administracją podatkową.
Ze słowa wstępnego

Publikacja pokazuje funkcjonalne wskazówki odnoszące się do przygotowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów, równocześnie od strony prawnopodatkowej jak i technologicznej. Zawarto w niej informacje i wyjaśnienia na temat wybranych struktur JPK poświęconych ewidencji prowadzonej na potrzeby podatku od towarów i usług, faktur, ksiąg rachunkowych, magazynów, a także wyciągów bankowych. Dodatkowo opisano obowiązki podatników związane z nowym modelem raportowania informacji podatkowych w formie elektronicznej, uwzględniając aspekty procedury podatkowej w tym nową procedurę kontroli celno-skarbowej, a także wyznaczono na potencjalne sankcje z tytułu niedostosowania się do nowych wymagań. W opracowaniu zaprezentowano również zarys budowy wybranych struktur JPK oraz czytelne zestawienia demonstrujące, które informacje, w jakim formacie i z jakimi ograniczeniami wymagane są poprzez kluczowe struktury JPK.

Książka asygnowana jest z reguły dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy, komorników, prokuratorów, a także doradców podatkowych. Będzie cennym źródłem wiedzy dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, ekonomistów, księgowych, a także menedżerów i przedsiębiorców zobowiązanych do raportowania JPK. Zainteresuje także przedstawicieli nauki prawa, ekonomii i rachunkowości.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.