Menu

Jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia wypadkowego - Wioletta Witoszko

Cechy produktu

  • ISBN 9788326418747 
  • Autor Wioletta Witoszko 
  • Wydawnictwo Kluwer SA Wolters 
  • Ilość stron 346 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Stan prawny na 1.12.2009 r.Przedmiotem niniejszej monografii jest instytucja jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Została ona poddana kompleksowej analizie z uwzględnieniem nie tylko regulacji prawa ubezpieczeń społecznych, lecz także prawa cywilnego i prawa pracy.

Zmiany w zakresie unormowania jednorazowego odszkodowania wprowadzone ustawą wypadkową z 2002 r. Skłoniły autorkę do rozważań na temat jego charakteru prawnego, a także rodzaju szkody, którą pokrywa. Ponadto analizie poddano obowiązek ubezpieczenia wypadkowego, wypadków przy pracy i - nieomawiane dotychczas szerzej w literaturze - pojęcie choroby zawodowej, przesłanki i funkcje jednorazowego odszkodowania przysługującego członkom rodziny, a także potrącenie odszkodowania wypadkowego w razie dochodzenia uzupełniających roszczeń cywilnoprawnych.Adresaci:Książka jest adresowana do prawników (teoretyków i praktyków), którzy zainteresowani są problematyką wypadków przy pracy i chorób zawodowych, a także związanych z nimi świadczeń.

Może być ona pomocna także studentom, chcącym poszerzyć wiedzę z zakresu ubezpieczenia wypadkowego.Złote Skrzydła Dziennika Gazety PrawnejAutorka wyrózniona w konkursie dla młodych autorów publikacji mistrzowskich.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.