Menu

Jurysprudencja 3/2014 - Adam Bartczak, Małgorzata Król, Monika Zalewska

Cechy produktu

  • ISBN 9788379697106 
  • Autor Adam Bartczak, Małgorzata Król, Monika Zalewska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 225 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Dążenie do integracji zewnętrznej i wewnętrznej prawoznawstwa jest zjawiskiem ciągle aktualnym i powracającym w refleksji naukowej nad prawem. Lecz w ślad za rozwojem nauki zmienia się jednocześnie obszar integracji, jak i jej zakres, a zatem zmienia się pole integracji. Można to zauważyć w piśmiennictwie oraz w niniejszym tomie. Prawoznawstwo stale poszukuje nowych punktów odniesienia i nowych metod badawczych, by lepiej poznać i zrozumieć zjawisko prawne, przyjmując za punkt wyjścia wielowymiarowość prawa. Pole integracji staje się obszarem coraz gęstszych, a jednocześnie zmiennych, relacji interdyscyplinarnych i transdyscyplinarnych, pozwalających korzystać z dorobku naukowego rozmaitych dyscyplin badawczych z pożytkiem dla integrujących się dyscyplin, w tym szeroko rozumianego prawoznawstwa. Wskazać można sporo odmiennych pól integracji wyznaczanych w rozmaitym czasie poprzez poszczególnych badaczy.

Prawo ma ścisły związek z wieloma zjawiskami społecznymi, psychicznymi, etycznymi i językowymi, bo samo również jest takim zjawiskiem w wielu odsłonach. W opracowaniu poruszono bardzo niemało bardzo niebanalnych i inspirujących badawczo i metodologicznie zagadnień z tego zakresu.

Książka może stanowić źródło inspiracji naukowej, wzbudzić żywą dyskusję i rozwinąć dalsze zainteresowanie zjawiskiem prawnym.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.