Menu

KANON. Najważniejsze teksty Tygodnika Powszechnego - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788393633074 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Ilość stron 362 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Pasjonująca, ale także dramatyczna historia współczesnej Polski znajduje odzwierciedlenie w najgłośniejszych artykułach, jakie przez ostatnich 70. Lat publikował "Tygodnik Powszechny", jeden z najważniejszych tygodników modelujących opinię inteligentów.
Książkę z wyborem tych tekstów przygotowali Piotr Mucharski, redaktor naczelny "Tygodnika" oraz Tomasz Fiałkowski, członek redakcji "Tygodnika Powszechnego", krytyk literacki kryjący się pod pseudonimem Lektor.
W zbiorze znajdują się artykuły tak wybitnych autorów jak ks. Józef Tischner, ks. Michał Heller, Sławomir Mrożek, Barbara Skarga, Leszek Kołakowski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Turowicz, o. Ludwik Wiśniewski i in.

Książkę ilustrują plakaty, przygotowane na jubileusz poprzez znakomitych polskich grafików, m. In. Poprzez Macieja Sieńczyka, Wiesława Rosochę i Andrzeja Dudzińskiego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.