Menu

Kata

Cechy produktu

  • ISBN 9788308067598 
  • Autor Steinar Bragi 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 488 

Opis

Islandzka odpowiedź na #metoo

Mroczna powieść o kobiecości, macierzyństwie, rozpaczy i zemście, a zarazem potężny głos w sprawie przemocy wobec kobiet

Nastoletnia córka Katy, Vala, zostaje ceniona za zaginioną. By przetrwać okres cierpienia i żałoby, Kata wraz z mężem wpadają w wir pracy. Po roku od zaginięcia do drzwi puka policja z informacją, iż odnaleziono zwłoki odpowiadające rysopisowi dziewczyny. Pojawia się również ślad, który może doprowadzić do potencjalnego mordercy.

Kata tymczasem wszczyna własne śledztwo i wpada na trop grupy podejrzanych. Wtedy zaczyna się jej zemsta i budząca grozę walka o sprawiedliwość. Kata działa bezkompromisowo zgodnie z zasadą,tak długo, jak prawa pań i mężczyzn nie zostaną zrównane, kobiety będą realizować swój własny program: obrona, kara, siostrzeństwo!

To istotnie solidna książka!

Egill Helgason, najważniejszy aktualnie islandzki krytyk literacki

Steinar Bragi, czołowy islandzki prozaik. Jego powieść Kobiety (org. Konur) zyskała ogromne uznanie krytyków i czytelników w wielu krajach na całym świecie, a także zdobyła nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej. Od tamtego momentu sprawy społeczne są ważnym tematem jego twórczości.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.