Menu

Kleszcz - Krzysztof Piotr Łabenda

Cechy produktu

  • ISBN 9788379004843 
  • Autor Krzysztof P. Łabenda 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 225 
  • Rok wydania 2016 

Opis

„Kleszcz” Krzysztofa Piotra Łabendy to powieść dynamiczna i wieloprzestrzenna. Pod względem wysokogatunkowym to z zasady powieść z segmentu politycznej fikcji, lecz czytelnik dostanie również dawkę psychologii politycznej i rozwoju człowieka. Całość spowita jest oniryczną mgłą i ma zaskakujący koniec.

Bohater książki nie jest pajęczakiem jak wskazuje sam tytuł lecz człowiekiem, który zyskał taki przydomek ze względu na szarawy kolor skóry. Józef Zybertowicz, czyli Kleszcz z powieści Łabendy, żywi się ludzkim cierpieniem. Czekał (…), kiedy zaczną zjawiać się u Inkwizytora Zybertowicza kobiety błagające o litość dla swoich mężczyzn, gotowe zrobić dla nich wszystko. Te, Józef to wiedział, będą go podniecały stanowczo, a on będzie je z lubością poddawał psychicznym torturom. I on, i Szary nasycą się wówczas prawdziwym pożywieniem. Co do tego Inkwizytor nie miał najmniejszych wątpliwości. Trzeba było wyłącznie cierpliwie czekać. To było już jedynie kwestią czasu. Zastraszeni ludzie donosili na siebie bez żadnych hamulców. Oddziały Wzmożonego Wspierania Prawa każdego dnia dokonywały licznych zatrzymań.

Autor ubierając swoją najnowszą powieść w formę politycznej fikcji i literatury psychologiczno-filozoficznej, chce nas ostrzec przed politycznym i religijnym fanatyzmem, nad wyraz, gdy są one ze sobą solidnie powiązane. Polska rządzona przez partię Pobożni i Sprawiedliwi nie różni się niczym od dyktatury komunistycznej. No, może wyłącznie hasłami wypisywanymi na sztandarach.

„Kleszcz” to też powieść o miłości, nienawiści i z wątkami filozoficznymi.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.