Menu

Koniec czasu

Cechy produktu

  • ISBN 9788378863649 
  • Autor Julian Barbour 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 592 

Opis

Julian Barbour, w swym nad wyraz prowokującym dziele, ukazuje podstawowy dowód przemawiający za nieistnieniem czasu. Wyjaśnia, czym jest bezczasowy wszechświat i pokazuje jak, mimo to, świat może być postrzegany jako poddany działaniu czasu. To książka, która trafia w samo sedno współczesnej fizyki, rzuca cień wątpliwości na największe osiągnięcie Einsteina, czyli kontinuum czasoprzestrzenne,ponadto wskazuje na możliwość rozwiązania jednego z dużych paradoksów współczesnej nauki: przepaści dzielącej fizykę klasyczną i kwantową.

Barbour pisze z genialną jasnością, a jego rozważania prowadzą od starożytnych filozofów w osobach Heraklita i Parmenidesa, poprzez takich gigantów nauki jak Galileusz, Newton i Einstein, aż do prac współczesnych fizyków, m.in. Johna Wheelera, Rogera Penrose’a i Stevena Hawkinga. W międzyczasie przedstawia nam kuszące spojrzenie na niektóre z tajemnic wszechświata i pokazuje ciekawe koncepcje dotyczące hipotezy wielu światów, podróży w czasie, ponadczasowości, a typowo iluzji ruchu.

Koniec czasu to książka, która wywraca nasze zrozumienie rzeczywistości do góry nogami. To lektura dla tych, którzy nie boją się wychylić poza niesprężyste ramy akademickiej fizyki, aby oddać się wielkim i ciekawym spekulacjom.

Najciekawsza i najistotniej prowokująca koncepcja czasu, jaka została przestawiona na przestrzeni ostatnich lat. – Lee Smolin

Barbour pozostawia ślad swego rozumowania na każdym omawianym temacie; dotyczy to pomiędzy innymi strzałki czasu i pochodzenia znacznego Wybuchu... Jego książka jest arcydziełem. – „The New York Times Book Review”

Książka przedstawia szereg subtelnych koncepcji fizycznych i powiązanych z nimi zagadnień filozoficznych czytelnikowi bez mistrzowskiego przygotowania, w sposób pozbawiony specjalistycznego żargonu. Barbour tłumaczy bardzo nieprzystępne koncepcje fizyczne w nad wyraz klarowny sposób. – „Mathematical Reviews”

Julian Barbour – fizyk teoretyczny i historyk nauki. Autor licznych prac i kilku książek. Książka The End of Time otrzymała prestiżową nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki i astronomii, przyznaną poprzez Stowarzyszenie Wydawców Amerykańskich.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.