Menu

Korporacja zabójców

Cechy produktu

  • ISBN 9788380792722 
  • Autor Jurij Felsztinski;Władimir Pribyłowski 
  • Wydawnictwo Fronda 
  • Ilość stron 520 

Opis

Car Aleksander III zwykł mawiać, że Rosja ma jedynie dwóch wypróbowanych sojuszników – armię i flotę. Dziś rolę najważniejszego sojusznika imperium przejęły służby specjalne.

Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych i wasalizację mediów prywatnych oraz operację przejęcia władzy od skompromitowanego w oczach społeczeństwa Jelcyna. Nie zapominają o niewyjaśnionych mordach politycznych.

Odstawieni na boczny tor oligarchowie i dawni agenci KGB przełamali zmowę milczenia i ujawnili mechanizmy kierowania atomowym mocarstwem. Z oczywistych względów nie mogło się to podobać władzy; prokuratura moskiewska wielokrotnie przeszukiwała mieszkania autorów i konfiskowała komputery i dyski mobilne z notatkami do prezentowanej książki.

Jurij Felsztiński jest współautorem bestselleru – wspólnie z Aleksandrem Litwinienką napisali książkę „Wysadzić Rosję” o kulisach wybuchu wojny czeczeńskiej. Niedługo potem Litwinienko – były agent FSB – pozostał w Londynie otruty radioaktywnym polonem 210. Choć ślady prowadziły do Moskwy, sprawcy zbrodni nigdy nie zostali osądzeni.

Władimir Pribyłowski 13 stycznia 2016 r. Pozostał znaleziony martwy w swoim moskiewskim mieszkaniu.

Jeżeli Władimir Putin wygra wybory w 2018 roku to będzie rządzić Rosją nieustannie poprzez 20 lat. Dłużej rządził wyłącznie Stalin.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.