Menu

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007868 
  • Autor Piotr Mulawka 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 231 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"

""Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Drobna encyklopedia muzyki electro i electro-funk"" autorstwa Piotra Mulawki to historia muzyki elektronicznej.

mieści niedługie dane o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Ukazuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. I 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np.""Trans Europe Express"" zespołu Kraftwerk, ""Planet Rock"" Afrika Bambaaataa czy ""Super Sonic"" niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera na dodatek informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Doskonały marka muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie.

""Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Znikoma encyklopedia muzyki electro i electro-funk"" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to typowo ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

"


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.