Menu

Króliki Pana Boga

Cechy produktu

  • ISBN 9788365897657 
  • Autor Grzegorz Kozera 
  • Wydawnictwo Dobra Literatura 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, cierpieniu i potrzebie bliskości.Maj 1945. Adam, Halina i Honza – rozbitkowie, którzy ocaleli z wojennej hekatomby – próbują wrócić do Polski. Niemcy skapitulowały, lecz wojna tak naprawdę się nie skończyła, a świat poukładanych wartości dawno runął.

Bohaterowie często przekonają się o tym w trakcie swojej wędrówki.Króliki pana Boga to najszczególniejsza z pięciu dotychczasowych powieści Grzegorza Kozery. Przejmująca historia trojga ludzi, po zakończeniu drugiej wojny światowej wracających do domu.

Postapokaliptyczna powieść drogi, której wędrowcy starają się przeżyć na przekór eksperymentom Boga. Chwilami przerażająca i okrutna, niesie jednak przesłanie, że dobro, o ile jest w człowieku, przetrwa razem z nim także koniec świata.Piotr Adamczyk, pisarz, publicystaNiepokojąco inna powieść w morzu (po)wojennych powieści.

To książka, którą zaczynasz czytać o szóstej wieczorem, kończysz o ósmej wieczorem, ale śnisz o niej poprzez całą noc. Grzegorzowi Kozerze udaje się odnaleźć w niej człowieka tam, gdzie człowieczeństwa już nie ma.

To spora sztuka pisać o wielkich sprawach tak, że czyta się o nich lekko, lecz myśli ciężko. Powieść ważna i niezbędna bardzo teraz, kiedy nic nie jest takie, jakie było jeszcze wczoraj.Magdalena Parys, polska pisarka mieszkająca w Berlinie, autorka powieści „Tunel” i „Magik”

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.