Menu

Królowe Kungachelli. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788379504695 
  • Autor Selma Lagerlöf 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 139 
  • Rok wydania 2019 
  • Tematyka literatura piękna, klasyczna i poezja 

Opis

Zbiór opowiadań nadzwyczajnej szwedzkiej pisarki wybitnej reprezentantki neoromantyzmu szwedzkiego, a także realizmu przepojonego elementami fantastyki. Autorka prowadzi nas do świata, który już przeminął, opowiadając o nim w pełnych nostalgii śladowych utworach.

Niech zachęcą do lektury jej własne słowa: „Jeśli ktokolwiek, nasłuchawszy się opowiadań o starożytnej Kungachelli, uda się do miejscowości nad rzeką Nordre, gdzie niegdyś istniało to miasto, będzie naturalnie zdumiony.

Postawi wtedy sobie pytanie, czy osiągalne jest, by kościoły i zamki zniknęły jak śnieg, albo czy może rozwarła się i pochłonęła je ziemia. Za dawnych czasów znajdowało się tutaj mocne miasto, a aktualnie nie widać ani ulicy, ani przystani.

Niema również ruin albo pogorzeliska. Zobaczy jedynie tylko dwór, otoczony zielonością i czerwonymi spichrzami. A wokoło – łąki i pola, które z roku na rok żłobi pług, nie napotykając nigdy ani murów, ani kamiennych ogrodzeń...” Zbiór gromadzi opowiadania: „Tam, gdzie istniała znaczna Kungachella, Królowa lasu, Sygryd Wszechwładna, Astryd, Margareta – Zwiastunka Pokoju, Królowa z Wyspy Ragnchildu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.