Menu

Krótka historia Anglii

Cechy produktu

  • ISBN 9788380793378 
  • Autor G.K. Chesterton 
  • Wydawnictwo FRONDA 
  • Ilość stron 278 
  • Rok wydania 2017 

Opis

KRÓTKA HISTORIA ANGLII" to książka ujmująca dzieje wielkiej Brytanii w kontekście cywilizacyjnym, religijnym i kulturowym. Wielu mieszkańcom Wysp Brytyjskich pomogła odpowiedzieć na pytanie: kim naprawdę jesteśmy my, Anglicy? "Luki w dziejach Anglii nie dotyczą rzeczy niewielkich, znanych tylko uczonym, lecz raczej rzeczy znacznych, które uczeni przede wszystkim pomijają.

Wielu z tych rzeczy można się dowiedzieć nie tylko bez cudów erudycji, lecz nie otwierając nawet w ogóle książki. Można się o nich dowiedzieć patrząc na rzeczy wielkie i bijące w oczy, takie jako grom kościołów gotyckich czy fason klasycznych dworów wiejskich.

Nie trzeba długich i skomplikowanych badań dla dowiedzenia się, iż ziemianin nie jest opatem, choć dom jego nosi miano opactwa. Nie trzeba zawiłych rozumowań dla wywnioskowania,że teren zwany "gromadzkim" należał niegdyś do gromady.

Różnice w poglądach nie tyczą więc samych faktów, ale znaczenia tych faktów, a ocena tego znaczeni awiąże się z krytyczną oceną całego rozumienia dziejów." (Z przedmowy G. K. Chestertona)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.