Menu

Kryptonim "Reporter". Wspomnienia figuranta

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191524 
  • Autor Jacek Wegner 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 273 
  • Rok wydania 2017 
  • Tematyka biografie i pamiętniki 

Opis

"

Kryptonim „Reporter”. Wspomnienia figuranta” to trzeci z kolei e-book Jacka Wegnera wydany przez wydawnictwo Psychoskok. Jest to e-book oparty na faktach z życia autora. Pierwotnie książka ukazała się w wersji papierowej w 2016 roku.
Ta książka pozbawiona jest egotyzmu standardowego dla wszelkich wspomnień pisarskich. Autor opowiadając o swych przeżyciach zawodowych i politycznych, których doznawał od 1961 r., nie przyozdabia się aureolą ofiary inwigilacji esbeckiej, choć był nią poprzez 27 lat, kpi nie tylko z politycznego i społecznego porządku Polski Ludowej, lecz także z siebie. Jest dziennikarzem, stąd kryptonim jego „sprawy” nadany przez bezpiekę, stał się równocześnie pierwszym członem tytułu tej publikacji.
Autor pilotował także wycieczki zagraniczne po PRL i kilku krajach kapitalistycznych i tzw. Demokracji ludowej, był również taksówkarzem warszawskim. Czuł zawsze i wszędzie tchnienie bezpieki. Lecz nad uznanie udawało mu się wywikłać z sideł, w jakie SB próbowała go uchwycić, domyślał się owych działań tajnej policji politycznej, a dopiero z teczek ipeenowskich dowiedział się, iż szpiegowanie było nieudolne. Dziś przyznaje, że nie rozumie, dlaczego ostatecznie nie został przez SB unieruchomiony – indolencja oficerów SB z tytułami naukowymi, bałagan organizacyjny w służbach, jak i w całej egzystencji publicznej Polski rządzonej poprzez sekretarzy partii podległej sowietom? Książka pęcznieje od faktów i anegdot, a czyta się ją idealnie, niczym pitawal polityczny i obyczajowy.

"


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.