Menu

Księga ziaren - Gerard Jaryczewski

Cechy produktu

  • ISBN 9788397006928 
  • Autor Jaryczewski Gerard 
  • Wydawnictwo wydacksiazke.pl 

Opis

Odkąd pamiętam, byłem słuchającym uczniem: czy w szkole, czy na studiach, czy w samodzielnych poszukiwaniach. Wsłuchując się w głos mędrców, filozofów i nauczycieli chciałem przejść poprzez wszystkie dziedziny wiedzy, wszystko próbując zrozumieć. Ale przejść przez wszystkie dziedziny, tym bardziej rozumiejąc wszystko i dogłębnie, to prawdopodobnie zadanie niewykonalne - ja sam przynajmniej nie dałem rady.

Niemniej trochę zrozumiałem, i sporo przeszedłem, starając się przynajmniej dojrzeć to, co w rzeczy widoczne, szukając związku pomiędzy rzeczami i porządku rzeczy. Jestem także przekonany, że dotarłem do tego, co najważniejsze, dlatego ośmieliłem się stwierdzić, że znalazłem mądrość - nie w tym sensie, że ją posiadłem, ale że znalazłem jej źródło.

W tej książce zebrałem szkice na zróżnicowane tematy, z którymi zetknąć się może poszukiwacz mądrości, nad wyraz taki, któremu - tak jak mi - wydaje się, że mądrość powinno się znaleźć w filozofii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.