Menu

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - Praca zbiorowa ebook

Cechy produktu

  • ISBN 9788380751873 
  • Autor autor zbiorowy 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo FILIA 
  • Ilość stron 424 
  • Rok wydania 2016 

Opis

" Każda księgarnia ma swoją historię... A książka, dana w prezencie, może odmienić czyjeś życie.

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel niedużej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go poprzez prawie pół wieku, lecz jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.

Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Przepiękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego ""Błękitny zamek"" Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście ""Alicję w Krainie Czarów"", a dla bezwzględnego reżysera ""Opowieść wigilijną"". Największa niespodziewanka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi ""obfita księga Kubusia Puchatka"".

Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozpromienić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz nieznacznego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, iż smutny sekret mężczyzny Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu? "


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.