Menu

Ku pokrzepieniu wątrób trzustek nerek i serc, czyli jak zachorować, przejść przez chorobę i wyzdrowieć

Cechy produktu

  • ISBN 9788395578618 
  • Wydawnictwo Rozpisani.pl 
  • Ilość stron 426 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Transplantacja. Dla jednych straszne słowo, dla innych nadzieja. Daje życie i daje zdrowie. Niektórzy nic o niej nie wiedzą, inni nic nie chcą wiedzieć. Opisujemy cztery prawdziwe historie. Jest nas czworo.

Połowa po przeszczepach, połowa poważnie chora. Obecnie wszyscy zdrowi. Piszemy w różnym stylu i mamy rozmaitą wrażliwość. Piszemy i poważnie, i żartobliwie,za każdym razem szczerze. Tacy jesteśmy w normalnym życiu.

I jesteśmy tacy jak Ty. Mamy unikatowe doświadczenia i dzielimy się nimi z Tobą. Jeśli chorujesz – musisz przeczytać. Jeśli choruje ktoś bliski Ci – musi otrzymać tę książkę. Jeśli jesteś zdrowy – przeczytaj, obserwuj siebie i innych, i działaj, gdy zauważysz symptomy choroby.

Jeśli nie wierzysz w transplantację – uwierz. Jeśli się boisz – przestań. AutorzyCieszę się, że ta książka powstała. Pacjenci i ich bliscy znajdą w niej użyteczne porady na niełatwy czas, prawdziwe pokrzepienie i otuchę, a dla personelu medycznego będzie ona innym spojrzeniem na bliski i jednocześnie odległy świat chorego człowieka.

Dorota Miszewska-Szyszkowska, lekarz transplantolog, nefrologW takie teksty zanurzam się absolutnie… Czytam, przeżywam, analizuję, interpretuję, mimowolnie przenoszę niektóre wątki do swego świata. To treści istotnie osobiste, a jednocześnie wyjątkowo fachowe.

Z jednej strony imponująca skrupulatność relacji z przebytych chorób (materiały medyczne, wyniki, fotografie, opisy objawów, stanów fizycznych i emocjonalnych) – czyli rzetelne ujęcie medyczne. Z drugiej strony ogromny ładunek osobisty.

Szczerość i otwartość tych relacji wzrusza, a momentami wręcz krępuje – jesteśmy w przestrzeni prywatnej, intymnej, jakbyśmy czytali czyjś pamiętnik. Poznajemy niełatwe historie chorób, poprzez które przeszli bohaterowie tej książki, a równocześnie widzimy silnych, pełnych korzystnej energii ludzi, którzy zarażają optymizmem i wiarą, że z każdej traumy można wyjść obronną ręką.

I chyba właśnie to – poza samym wyzdrowieniem – jest dla czytelnika najistotniej pokrzepiające. Całość nadzwyczajnie napisana, niezwykle spójna, czyta się jednym tchem. Z przyjemnością wesprzemy autorów w wydaniu tej książki i wprowadzeniu jej na rynek księgarski.

Agnieszka Sokołowska, menedżer projektu Rozpisani.pl

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.