Menu

Kukułeczka kuka - Alicja Sztandera (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381192347 
  • Autor Alicja Sztandera 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 12 
  • Rok wydania 2018 

Opis

PEŁNY OPIS


Kiedy rodzi się dziecko, logopeda na oddziale noworodkowym powinien ocenić czy poprawnie wykształciły się u niego narządy artykulacyjne i odruchy, które w przyszłości będą miały wpływ na rozwój mowy. Rzeczywistość sprawia, że noworodki nie za każdym razem posiadają taką szansę.

Jeśli w mowie dziecka pojawiają się sylaby, wyrazy, wreszcie proste zdania, rodzice nie czują niepokoju. Ich uwadze umykają nieprawidłowości, które z pewnością nie umkną logopedzie. W skomplikowanej sytuacji są dzieci, które z opóźnieniem nabywają umiejętności wypowiadania słów i zdań. Tu logopeda powinien zdecydować, kiedy rozpocząć terapię i ukierunkować ją. Czasem proste seplenienie może stać się zmorą dziecka w wieku szkolnym. W czasie dyktand, pisania, samodzielnie formułowanych wypowiedzi, a nawet przepisywania.

Rozpocząć terapię należy możliwie szybko. Systematyczność oddziaływań zapewnia postępy. Oczywiście zależą one od typu wady wymowy, jednostkowych predyspozycji dziecka, motywacji do pracy. Używane pomoce logopedyczne zachęcają dzieci do współpracy. Jedną z form interesujących w terapii jest bajka. Wykorzystuję ją w pracy z dziećmi do ćwiczeń narządów artykulacyjnych, wzbogacania zasobu słownictwa, kształtowania umiejętności wypowiadania się na temat obrazka, przeczytanego tekstu. Atutem bajki jest to, iż dzieci w zasadzie nie nudzą się nią. Każdorazowo odkrywają jej nowe walory. Jeśli pozwolimy im brać udział w produkcji bajki, pracują jeszcze ochoczoj. Stąd pomysł, by dziecko miało okazję dorysować elementy, pomalować kolorowankę. Nakłaniam do wykorzystania bajki na zajęciach ogólnorozwojowych w przedszkolu, zajęciach logopedycznych i do utrwalania zdobytych umiejętności w domu.

Autor: Alicja Sztandera - logopeda


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.