Menu

Kultura relacji z perspektywy środowisk

Cechy produktu

  • ISBN 9788365096661 

Opis

Aby relacje były poprawne, ważna jest kultura, rozumiana jako adekwatnie wysoki poziom rozwoju społeczeństwa w zakresie nawiązywania stosunków interpersonalnych. I właśnie o kulturze w relacjach, ukazanych z perspektywy przeróżnych środowisk, stanowi prezentowana monografia.

Niniejszy tom mieści trzy spójne części poświęcone tematyce kultury relacji z perspektywy najróżniejszych środowisk. Część pierwsza składająca się z ośmiu opracowań została poświęcona rodzinie, związkom partnerskim, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom.

Autorzy działu zwrócili uwagę na kulturę w relacjach z najbliższymi, w tym m. In. Na metody rozwiązywania konfliktów w rodzinie, specyfikę i codzienną komunikację społeczności kaszubskiej, zagrożenia występujące w wirtualnym świecie i mowę nienawiści, która negatywnie wpływa na jakość stosunków społecznych.

W części drugiej monografii, w skład której weszło dziewięć opracowań, kultura relacji została przedstawiona w kontekście państw, narodów i społeczności wielokulturowych. Autorzy skierowali uwagę na pojęcia międzykulturowości, a także edukacji międzykulturowej, które mogą przyczynić się do wzajemnego zachowania kultury pokoju oraz relacji, ukazali wyznaczniki pogranicznego charakteru Górnego Śląska, zwrócili uwagę na przeciwdziałanie konfliktom na tle kulturowym, jak dodatkowo język interakcji między islamem a chrześcijaństwem.

Kultura relacji w środowiskach szkolnych i akademickich została przedstawiona w części trzeciej monografii, do której włączono siedem opracowań. Autorzy przedstawili czynniki determinujące relacje interpersonalne, czynniki budujące kulturę relacji w środowisku akademickim z perspektywy studentów, zwrócili uwagę na udział mediów w relacjach społecznych, jak także bezpieczeństwo eksperymentów w procesach edukacyjnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.