Menu

Kuszenie Torilli - Barbara Cartland (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711728246 
  • Autor Barbara Cartland 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 205 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Markiz Havingham odwiedza matkę w Harrogate, aby powiedzieć jej, iż zamierza poślubić lady Beryl. To powinien być najszczęśliwszy dzień w jego życiu - jest przystojny, bajecznie bogaty. Jest jednak tylko jedna chmura nad nim.

To małżenstwo nie jest z miłości. Jest przekonany, iż prawdziwa miłość nie jest warta bólu serca, a małżeństwo z Lady Beryl, będzie funkcjonowało z powodu ich wspólnych interesów i pozycji. Jednak jego matka obawia się, iż to małżenstwo może być strasznym błędem.

Dla Torilli, córki duchownego ze wsi górniczej Barrowfield, wiadomość o ślubie oznacza podróż na południe, żeby być druhną dla jej kuzynki Lady Beryl. Torilla jest podekscytowana, nie tylko wiadomością o ślubie, lecz także możliwość powrotu do miejscowości którą ona i jej ojciec opuścili po tragicznej śmierci matki.

Dla młodej kobiety, która spędziła czas wśród brudu i nędzy kopalni, hojność kuzynki wydaje się niekiedy wręcz przytłaczająca. Torilla zastanawia się nieraz jak poślubiona para naprawdę ma się do siebie.

Ich związek nie jest z pewnością związkiem wyśmienitych bratnich dusz, o którym można marzyć. Torilla nieświadomie dzieli te same obawy co matka markiza. Czy małżeństwo naprawdę funkcjonuje, kiedy jest oparte tylko na wygodzie?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.