Menu

Laboratorium aparatów elektrycznych

Cechy produktu

  • ISBN 9788378149415 
  • Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej 
  • Ilość stron 158 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Laboratorium ma na celu konfrontację zdobytej wiedzy z doświadczeniem podstawowych i złożonych zjawisk fizycznych związanych z pracą aparatury rozdzielczej wysokiego napięcia. Uczestnicy zapoznają się z fizycznymi aparatami elektrycznymi i charakterystycznymi zagadnieniami związanymi z ich pracą.

Omówione ćwiczenia dają studentom okazję doświadczenia, albo przynajmniej obserwacji, takich zjawisk jak: oddziaływanie grzejne i elektrodynamiczne prądów roboczych i zwarciowych, procesy przejściowe podczas łączenia rzeczywistych układów elektroenergetycznych, magnesowanie rdzenia i jego wpływ na staranność pomiaru przekładnika i złożoność budowy aparatów elektrycznych.

Stanowiska probiercze odtwarzają bądź mocną próbę rodzaju (próba zwarciowa, obciążalność prądowa ciągła, pomiar granicznego współczynnika precyzyjności przekładnika prądowego), bądź prezentują podstawowe problemy eksploatacyjne aparatury rozdzielczej (procesy łączeniowe w obwodach prądu stałego i przemiennego w kontekście dobrego doboru aparatury łączeniowej i zabezpieczeniowej i diagnostykę wyłącznika przeciętnego napięcia, czyli próbę oceny aktualnego jego stanu).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.