Menu

Łańcuch krwi. Część I. Poszukiwany major Błysk - Mirosław Prandota (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381192163 
  • Autor Mirosław Prandota 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 524 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Wiosna, rok 1944. Do miasteczka Zieleniec, wokół którego rozlokowane jest zgrupowanie partyzantów, zmierza obersturmfuehrer Adler w asyście plutonu SS-manów. Adlerowi towarzyszy hauptsturmfuehrer Stalker. Adler jest sadystą, który lubi znęcać się nad przypadkowo zatrzymanymi Polakami. Stalker jest pod tym względem bardziej wstrzemięźliwy. Mały konwój zmierza z wizytą do burmistrza Fullera, by ustalić sposób na pokonanie partyzantów. Adler chce jednak popisać się przed swoimi kompanami, zbacza z trasy, żeby zobaczyć „gniazdo bandytów”. Po drodze torturuje i zabija mieszkańca wioski, próbując dowiedzieć się czegoś o partyzantach. Jadąc dalej, wpada w pułapkę, którą zastawia na niego enigmatyczny major Błysk. Partyzanci zmuszają Niemców do poddania się i nakazują SS-manom powiesić swego dowódcę.

Na tle wydarzeń wojennych kwitnie miłość najbłyskotliwiejszej panny w mieście, Wandy Regulskiej do wywiadowcy z AL, Kacprzaka. Wanda nie znosi komunistów, ale Kacprzak uwolnił ją od napaści ze strony Niemców. Wydał jej się szczególnie odważny, więc dziewczyna pozwala się czarować i uwodzić. Jednak cały czas robi mu wyrzuty z powodu przynależności do komunistycznej partyzantki. Kacprzak jest człowiekiem pełnym fantazji i korzystnego humoru, więc niewiele sobie robi z tych wyrzutów. Dziewczyna nie wie jednak, iż Kacprzak gra podwójną rolę – jest bowiem nie tylko członkiem AL…

Thriller sensacyjny zawierający części tradycyjnego kryminału, romansu i nieustającej przygody. Napisany w uwspółcześnionej konwencji „płaszcza i szpady”.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.